ĮRODYMAI, kad į SKIEPUS dedami MAISTO BALTYMAI sukelia ALERGIJAS

Prieš daugiau nei šimtą metų Nobelio premijos laureatas Charles Richet įrodė, kad baltymo suleidimas gyvūnams ar žmonėms sukelia organizmo jautrumą tam baltymui. Pakartotinas susidūrimas su tuo pačiu baltymu gali sukelti alergines reakcijas arba anafilaksiją. Šis faktas žmonių ir gyvūnų atvejais buvo pademonstruotas daug kartų. Medicinos Institutas (the Institute of MedicineIOM) 2011 metų skiepų šalutinių atvejų ataskaitoje patvirtino, kad skiepuose esantys maisto baltymai sukelia maisto alergijas.

IOM patvirtinimas tai naujausias ir labiausiai autoritetingas po dr. Richet atradimo. Maisto baltymai aptinkami daugumoje skiepų ir injekcijų. Nuo 1940 metų daug tyrimų įrodė, kad skiepuose esantys maisto baltymai sukelia žmonėms jautrumą. Ne visi skiepuose esantys alergenai paskelbti viešai. Nebuvo nustatyta saugi suleidžiamų alergenų dozė. To pasekoje, skiepuose ir injekcijose esančių alergenų kiekiai nėra reguliuojami bei nereguliuojami alergenų kiekiai skiepų pagalbinėse medžiagose.

Buvo įrodyta, kad užtenka mažesnio alergeno kiekio sukelti jautrumui, o ne alerginei reakcijai. Šiai dienai plačiai žinoma, kad šiuo metu patvirtintuose skiepuose yra pakankamai alergenų, kad sukeltų anafilaksiją. Todėl juose alergenų daugiau nei reikia, kad sukeltų jautrumą.

Šiandienai skiepų kalendoriuje yra 30-40 injekcijų. Vienu metu gali būti suleidžiama iki 5 injekcijų. Skiepuose yra pagalbinės medžiagos tokios kaip kokliušo toksinai ir aliuminio mišiniai (aliuminio hidroksidas), kurie irgi turi polinkį sukelti alergijas. Pagalbinės medžiagos padidina suleistų maisto baltymų alergiškumą.

Ši alerginių vaikų ir maisto baltymų injekcijų kartu su pagalbinėmis medžiagomis kombinacija prisideda prie milijonams išsivystančių, gyvybei gręsiančių maisto alergijų. Pagal alergijos maistui epidemijos dydį ir stiprumą būtinas skubus atsakas keičiant skiepų politiką dėl skiepų specifikacijų, gamybos, informacinio lapelio dokumentacijos reikalavimų, Skiepų šalutinių įvykiu pranešimo sistemos (Vaccine Adverse Event Reporting SystemVAERS) ir Nacionalinės skiepų žalos kompensacijos programos (National Vaccine Injury Compensation Program).

Daug mokslininkų pareikalavo išimti maisto baltymus iš skiepų ir iš naujo ištirti pagalbines medžiagas, tokias kaip aliuminio druskos mišinius. Skiepų informaciniuose lapeliuose galėtų būti įtraukti įspėjimai apie alergijas maistui.

Faktai

Apskaičiuota, kad daugiau nei 15 milijonų amerikiečių kenčia nuo gyvybei gręsiančių maisto alergijų. Dauguma tyrimų, tiriančių maisto alergijų priežastį, neįtraukia skiepų ar injekcijų kaip priežasties.

Įrodymas

Trumpa istorija apie skiepuose ir injekcijose esančius alergenus, sukeliančius alergijas sveikiems asmenims

Prieš daugiau nei šimtą metų Nobelio premijos laureatas C. Richet įrodė, kad baltymo suleidimas žmonėms ar gyvūnams sukelia organizmo jautrumą tam baltymui. Pakartotinas susidūrimas su tuo pačiu baltymu gali sukelti anafilaksiją. Pavadinkime tai Richet alergijos modeliu. 1908 metais Wells [4] įrodė, kad jautrumas gali būti sukeltas suleidžiant jūrų kiaulytėms vos 50 ng ovalbumino. Pakartotinės ovalbumino injekcijos sukeldavo alergines reakcijas.

1940 metais Cooke ir kiti [5] aprašė stabligės skiepo sukeltą alergiją. 1952 metais Ratner ir kiti [6] buvo susirūpinę dėl tikimybės jautrumui į kiaušinius suleidus gripo skiepus, kurie buvo pagaminti naudojant vištų kiaušinius.

Jie ištyrė 319 asmenų grupę ir surado, kad 5 iš jų, po skiepijimo su skiepais, kuriuose buvo kiaušinių baltymai, išsivystė odos jautrumas kiaušiniui. Visi tyrimo dalyviai gydėsi nuo tuberkuliozės. Autoriai tikriausiai nežinojo, kad tuberkuliozės infekcija gali apsaugoti nuo alergijų [7]. Tačiau jie surado jautrumą 1.6% skiepų gavėjų, net kai jie buvo apsaugoti nuo alerijos tuberkoliozės infekcija. Yamane ir kiti [8] įrodė žymų anti-ovalbumino IgE padidėjimą 36 iš 100 dalyvių, kurie buvo pasiskiepyję gripo skiepu.

1999 metais Nakayama ir kiti [9] įrodė priežastinį ryšį tarp suleisto neląstelinio kokliušo skiepo, kombinuoto su difterijos ir stabligės anatoksinų (DTaP) ir alergijos želatinai išssivystimo. 2003 metais vadovaujantis šiuo tyrimu Kuno-Sakai ir kiti [10] panaudojo DTaP skiepą be želatinos, kad įrodytų alergijos želatinai išsivystymą ir tai tikrai buvo želatinas, esantis DTaP skiepuose. 2009 metais JAV Sveikatos ir socialinių paslaugų departamentas (HHS) paskyrė Medicinos institutui (IOM) pateikti nuodugnią apžvalgą apie dabartinius medicininius ir mokslinius įrodymus dėl skiepų ir skiepų šalutinių atvejų.

IOM savo 2011 metų ataskaitoje paskelbė, kad:

Mūsų sąraše esantys šalutiniai atvejai, kurie manomai susiję dėl skiepuose pakitusio IgE per didelio jautrumo reakcijos antigenų, kuriuos buvo paskirta komitetui ištirti, paprastai nesukelia staigios per didelės jautrumo reakcijos (pvz. hepatito B paviršiaus antigenas, anatoksinai, želatinas, ovalbuminas, kazamino rūgštys). Tačiau, kai tai bus aptariama kituose skyriuose, prieš tai paminėti antigenai kartais sukelia pakitusių IgE jautrumą kai kuriems asmenims ir iš to sekančias per didelio jautrumo reakcijas, įskaitant anafilaksiją” [11]. Ovalbuminas savaime suprantama sukeltų jautrumą kiaušiniui. Kazamino rūgštis išgaunama iš pieno baltymų ir sukelia alergijas pienui.

Skiepuose esantys alergenai

Skiepuose ir injekcijose maisto baltymai tokie kaip vištos kiaušinis, kazeinas, želatinas, soja, agaras ir pan. [12]. Juose yra tokios sudėtinės dalys kaip Polisorbatas 80 ir sorbitolis, kurie gaminami naudojant maisto šaltinius. Pasitikslinus su keliais tiekėjais, Polisorbatas 80 yra išgaunamas iš įvairių maisto produktų tokių kaip  kokosas, palmė, saulėgrąža, tapijoka, kviečiai, kukurūzai ir t.t. Kiti tiekėjai galėjo naudoti augalinius aliejus, ankštinių augalų aliejus arba riešutų aliejus kaip oleino rūgšties šaltinį Polisorbato 80 gamyboje. Neįmanoma garantuoti, kad šie produktai neturėtų alergenų baltymų likučių iš šių maisto šaltinių.

Nėra reikalavimų riboti skiepuose esantį alergenų kiekį

Aš gavau patvirtinimą iš Maisto ir vaistų administracijos (FDA), JAV Farmakopėjos (USP) ir skiepų gamintojo Sanofi Pasteur, kad nėra jokių reikalavimų, ribojančių alergenų kiekį skiepuose, patvirtintuose naudojimui JAV. Kitais žodžiais tariant, nėra nustatyto ar vykdomo saugaus alergenų kiekio skiepuose. Skiepų pagalbinių medžiagų, tokių kaip sorbitolis, Polisorbatas 80 gamintojai taip pat neturi saugių alergenų likučių apribojimų jų suleidžiamiems produktams. Kadangi, nėra apribojimų, tiekėjai netikrina savo produkcijos dėl alergenų. Be to, alergenų likučiai, kurie gali būti pagalbinėse medžiagose, nėra net išvardinti skiepų informaciniuose lapeliuose. 1967 metais O’Brien ir kiti [13] surado 7.4 mcg/ml ovalbumino gripo skiepuose.  Visai neseniai, 2008 metais Goldis  ir kiti  [14]  surado net 38.3 mcg/ml gripo skiepuose. Aukščiau išdėstyti pastebėjimai yra akivaizdžios pasekmės dėl skiepuose esančių alergenų kiekio reikalavimų ir reguliavimo trūkumo.

Pagalbinių medžiagų poveikis ir daugialypis skiepijimas vienu metu

Kokliušo toksinas ir aliuminio mišiniai veikia kaip pagalbinės medžiagos. Yra žinoma, kad šios pagalbinės medžiagos įtakoja IgE sintezę [15]. Suleidžiant maisto baltymus kartu su šiom pagalbinėm medžiagom padidina organizmo reakciją tiems maisto baltymams, kurie yra skiepuose. Vienu metu suleidžiant iki penkių injekcijų, yra suleidžiama daugybė maisto baltymų ir pagalbinių medžiagų. Tai padidina jautrumo tikimybę.

Atsuko ir kiti [15] ne tik pripažino, kad skiepų antigenai ir skiepų sudėtinės dalys sukelia alergijas, bet jie taip pat patvirtino aliuminio vaidmenį IgE sintezėje. Nuo to laiko jie dirbo su pagalbinėmis medžiagomis, kuriose buvo aliuminio pakaitalas.

Jautrumo sukėlimui reikia mažiau alergeno nei reakcijos iššaukimui

Kaip įrodė Wells [4], sukelti jautrumui užtenka vos 50 ng ovalbumino. Reakcijos sukėlimui reiktų 25 mg. Taip pat Nakayama ir kiti [9] ištyrė, kad DTaP skiepe esantis želatino kiekis (48-200 mcg) buvo pakankamas jautrumo sukėlimui, bet šio kiekio neužteko iššaukti reakcijos. MMR (tymai, kiaulytė, raudonukė)buvo pakankamas želatino kiekis (0.2%), kad sukelti reakciją [16].

Po DTaP suleidžiamas DTaP: Rezultatas: Jautrumas, bet ne reakcija.

Po DTaP suleidžiamas MMR: Rezultatas: Jautrumas, po kurio iššaukiama reakcija.

Jei bet kuris skiepas ar injekcija turi pakankamai alergeno anafilaksijos sukėlimui, tai vadinasi yra per daug alergeno jautrumo sukėlimui. Dauguma skiepų sukelia anafilaksiją. Todėl dauguma skiepų turi per daug alergeno jautrumo sukėlimui.

Pavyzdžiai su gyvūnais ir kiti panašūs alergijas sukeliantys mechanizmai

Laboratorijose dažnai naudojamas Richet alergijos modelis, kad sukelti maisto alergijas pelėms. Dažniausiai pelėms suleidžiami maisto baltymai kartu su aliuminiu kaip pagalbine medžiaga [17]. Tai niekuo nesiskiria nuo žmonėms suleidžiamų skiepų, kuriuose yra maisto baltymai kartu su pagalbinėmis medžiagomis, tokiom kaip aliuminis.

Yra dar vienas šio alergijos mechanizmo įrodymas su erkių įkandimais. Buvo įrodyta, kad įkąsdamos erkės į aukos kūną suleidžia alfa-galaktozę. Aukai pasireiškia jautrumas alfa-galaktozei. Kadangi raudonoje mėsoje yra alfa-galaktozės, aukai išsivysto alergija raudonai mėsai [18]. Todėl mes matome Charles Richet atradimo pakartotinus, įvairius ir nepriklausomus patvirtinimus tiek žmonėse, tiek gyvūnuose.

Santrauka

Daug tyrimų įrodė, kad skiepuose/injekcijose esantys maisto baltymai sukelia alergijas maistui. IOM autoritetinga ataskaita patvirtino tą patį. Skiepuose esantys alergenų kiekiai nereguliuojami. Šiais laikais vaikai labiau alergiški. Cezario pjūviai įtakoja naujagimių organizmo sistemos IgE sintezę dėl neoptimalios žarnyno mikrobiotos [19]. Per paskutinius kelis dešimtmečius cezario pjūvių padaugėjo iki 50 %. Skiepų tvarkaraštyje vaikams padidėjo skiepų skaičius iki 30-40 ir vienu metu suleidžiama iki penkių skiepų. Skiepų pagalbinės medžiagos, tokios kaip aliuminio mišiniai ir kokliušo toksinai, kurie įtakoja IgE sintezę. Su tokiom sąlygom, numatomas ir stebimas rezultatas bus alergijų maistui epidemija.

Veiksmai

Akivaizdu, kad pagal Kuno-Sakai ir kitų  padarytą išvadą, tikras skiepų ir injekcijų sukeltų maisto alergijų sprendimas tai kuo skubiau iš skiepų ir injekcijų išimti maisto baltymus.

Goldis ir kiti  pasiūlė alternatyvius skiepų gaminimo metodus, kad išvengti skiepų užkrėtimo kiaušinių baltymais.

Kattan ir kiti pasiūlė iš skiepų išimti kazeiną. Mark ir kiti  pasiūlė iš naujo ištirti aliuminio mišinius skiepuose dėl jo nepageidaujamos įtakos IgE sintezei.

Tuo tarpu reikalingi skubūs veiksmai, kad pašalinti problemą. Skirtingai nuo anafilaksijos, skiepų sukeltas maisto alergijas gali diagnozuoti tik praėjus savaitėms ar mėnesiams po skiepijimosi.

Jei alopatai nėra informuoti skiepų informaciniuose lapeliuose arba jų pačių recenzuotose publikacijose apie galimą ryšį tarp skiepų ir maisto alergijų,  kaip jie gali pastebėti ryšį ir pranešti Skiepų šalutinių atvejų pranešimo sistemai (VAERS)? Todėl VAERS tampa neefektyvia priemone tirti šiai problemai.

Atsargumo principas

Atsargumo principas teigia, kad trūkumas mokslinio susitarimo ne priežastis neveiklumui kai yra rizika visuomenės saugumui. Šis principas naudojamas politikos kūrėjų visame pasaulyje. Atsargus vengimas [23] tai rizikos valdymo atsargumo principas, kuris teigia, kad turėtų būti dedamos atitinkamos pastangos sumažinti galimą riziką kai realus rizikos dydis nežinomas. Atsargaus vengimo taikymas reiškia, kad mes turėtume tuojau pat sustabdyti vienu metu suleidžiamus kelis skiepus. Sumažinus vienu metu suleidžiamų maisto baltymų ir pagalbinių medžiagų kiekį, turėtų sumažėti maisto alergijų tikimybė.

Naudojantis atsargumo principu mes turėtume pridėti įspėjimą į skiepų informacinius lapelius apie maisto alergijas kaip galimą šalutinį efektą. Tai pagerins pranešimų sistemą ir VAERS taps naudinga nagrinėjant toliau šią problemą. Nacionalinė skiepų žalos kompensavimo programa reikalauja, kad nukentėję įrodytų, jog skiepai sukėlė žalą. Pagal atsargumo principą, įrodymo našta dėl produkto saugumo turėtų būti perkelta tiems, kas gamina, patvirtina ir skiria skiepus, o ne nukentėjusiems.


Išvertė Inga Čaplinskytė

Šaltinis: 10.4172/2329-6631.1000137

Nuorodos:

1. Berin MC, Sampson HA (2013) Food allergy: an enigmatic epidemic. Trends Immunol 34: 390-397.

2. Sicherer SH (2011) Epidemiology of food allergy. J Allergy Clin Immunol 127: 594-602.

3. Lack G (2012) Update on risk factors for food allergy. J Allergy Clin Immunol 129: 1187-1197.

4. Wells HG (1908) Studies on the Chemistry of Anaphylaxis. The Journal of Infectious Diseases

5: 449-483. 5. Cooke RA, Hampton S, Sherman WB, Stull A (1940) Allergy Induced By Immunization With Tetanus Toxoid. JAMA 114: 1854-1858.

6. Ratner B, Untracht S, Hertzmark F (1952) Allergy to Viral and Rickettsial Vaccines-Influence of Repeated Inoculations on the Acquisition of Egg Allergy. N Engl J Med 246: 533-536.

7. Obihara CC, Kimpen JLL, Gie RP, van Lill SW, Hoekstra MO (2006) Mycobacterium tuberculosis infection may protect against allergy in a tuberculosis endemic area. Clinical & Experimental Allergy 36: 70-76.

8. Yamane N, Uemura H (1988) Serological examination of IgE- and IgG-specific antibodies to egg protein during influenza virus immunization. Epidemiology and Infection 100: 291-299.

9. Nakayama T, Aizawa C, Kuno-Sakai H (1999) A clinical analysis of gelatin allergy and determination of its causal relationship to the previous administration of gelatin-containing a cellular pertussis vaccine combined with diphtheria and tetanus toxoids. J Allergy Clin Immunol 103: 321-325.

10. Kuno-Sakai H, Kimura M (2003) Removal of gelatin from live vaccines and DTaP-an ultimate solution for vaccine-related gelatin allergy. Biologicals 31: 245-249.

11. IOM (Institute of Medicine) (2012) Adverse effects of vaccines: Evidence and causality. Washington, DC: The National Academies Press.

12. Vaccine Excipient & Media Summary. CDC’s Vaccine ingredient table. Excipients Included in US Vaccines, by Vaccine. Accessed on: January 2015.

13. O’Brien TC, Maloney CJ, Tauraso NM (1971) Quantitation of Residual Host Protein in Chicken Embryo-Derived Vaccines by Radial Immuno diffusion. Applied Microbiology 21: 780-782.

14. Goldis M. Evaluation of Egg Protein Contamination in Influenza Vaccines. Journal of Allergy and Clinical Immunology 125: AB129.

15. Horino A, Taneichi M, Naito S, Ami Y, Suzaki Y (1997) Cytokine production by spleen cells from mice with ovalbumin-specific, IgE-selective unresponsiveness induced by ovalbumin-liposome conjugate. Allergology International 46: 249-253.

16. Gelatin content of various vaccines. http://www.chop.edu/service/vaccineeducationcenter/vaccine-safety/vaccine-ingredients/gelatin-allergies.html. Accessed on: January, 2015.

17. Birmingham N, Thanesvorakul S, Gangur V (2002) Relative immunogenicity of commonly allergenic food versus rarely allergenic and non-allergenic foods in mice. J Food Prot 65: 1988-1991.

18. Commins SP, Platts-Mills TA (2010) Allergenicity of carbohydrates and their role in anaphylactic events. Curr Allergy Asthma Rep 10: 29-33.

19. Johnson CCC, Havstad S, Ownby D, Wegienka G, Zoratti EM (2013) The Impact of Caesarian Section On the Relationship Between Inhalent Allergen Exposure and Allergen-Specific IgE At Age 2 Years. The Journal of Allergy and Clinical Immunology 131: AB129.

20. Jacob DK, Konstantinou GN, Cox AL, Nowak-Węgrzyn A, Gustavo Gimenez, et al. (2011) Anaphylaxis to diphtheria, tetanus, and pertussis vaccines among children with cow’s milk allergy. Journal of Allergy and Clinical Immunology 128: 215-218.

21. Anders M, Björkstén B, Granström M (1995) Immunoglobulin E responses to diphtheria and tetanus toxoids after booster with aluminum-adsorbed and fluid DT-vaccines. Vaccine 13: 669-673.

22. Precautionary principle. Accessed on: January, 2015. 23. Prudent avoidance. Accessed on: January, 2015.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s