Karvės pienas: ko jums nepasako pieno pramonė

Pagal Dr Alan Goldhamer

DĖL MILIJONŲ DOLERIŲ, SKIRIAMŲ REKLAMAI, DAUGUMA ŽMONIŲ GALVOJA, KAD JIEMS REIKIA PIENO

Per pastaruosius kelis dešimtmečius karvės pienas ir jo gaminiai tapo svarbia daugumos amerikiečių mitybos dalimi. Pienas ir pieno produktai, tokie kaip sūris, jogurtas, ledai, išrūgos ir sviestas, buvo veiksmingai reklamuojami pagal “Vieningą rinkodaros planą” (Unified Marketing Plan), kurio metinis biudžetas viršija 165 milijonus JAV dolerių. Tačiau šis skatinimas buvo skirtas ne tik reklamai. Federaliniai įstatymai įpareigoja visas mokyklas vaikams tiekti pieną kiekvieno valgymo metu, nes priešingu atveju bus prarastos federalinės lėšos. Už šį įpareigojimą atsakingi asmenys nusprendė ignoruoti kad iki 90 proc. afroamerikiečių, 70 proc. azijiečių ir 15 proc. blyškiaveidžių vaikų negali suvirškinti cukraus (laktozės), esančios piene. Nepaisant šio ir kitų diskusijų dėl pasekmių sveikatai, pieno produktų vartojimas nuo 1980 m. nuolat didėja. Pusė iš visų suvartojamų pieno produktų (šiuo metu vienam gyventojui tenka daugiau kaip 265 kg per metus) tai sūris, kuriame gausu sveikatai kenkiančių sočiųjų riebalų su druska. Iš visų planetos gyvūnų žmonės vieninteliai padarai, kurie nuolat vartoja kitų žinduolių pieno produktus. Tai, kas buvo manoma, kad naudinga, dabar jau plačiai žinoma, kad tai netiesa. Publikuoti moksliniai tyrimai rodo, kad šios praktikos pasekmės pražūtingos mūsų sveikatai. Tikėtina, kad joks kitas šiuolaikinės mitybos komponentas nesukelia daugiau skausmo ir kančių, įskaitant ankstyvą mirtį ir neįgalumą, kaip pieno produktai.

Pieno pramonė didelis verslas, kurio pardavimai siekia daugiau kaip 11 mlrd. JAV dolerių už pieną ir 16 mlrd. dolerių už sūrį. vien tik JAV.

Įtikinami moksliniai įrodymai teigia, kad pieno produktų vartojimas glaudžiai susijęs su šiomis ligomis:

 1. Vaikystėje prasidėjusiu (pirmojo tipo) cukriniu diabetu.
 2. Vidurių užkietėjimu.
 3. Otitus media (ausų uždegimai).
 4. Sinusų užsikimšimas ir rinitas.
 5. Odos problemos, įskaitant bėrimus, dermatitą, egzemą, dilgėlinę ir aknę.
 6. Astma.
 7. Virškinimo sutrikimai (įskaitant dirgliosios žarnos sindromą ir Krono ligą).
 8. Artritas ir sąnarių skausmas.
 9. Vėžys (limfoma, leukemija).
 10. Nutukimas.

PIENO VARTOJIMAS SUKELIA DAUG PROBLEMŲ

 1. Pieno baltymai – visuose pieno produktuose, ypač mažai turinčiuose riebalų arba pieno produktuose, kuriose pašalinti riebalai, yra daug pieno baltymų. Pieno baltymai tai dažniausiai, ligas skatinantis veiksnys.
 2. Bakterijos – pieno produktai tai vieni iš dažniausiai FDA atšaukiamų maisto produktų dėl tokių bakterijų gausos, kaip salmonelės, stafilokokai, listerijos, Ecoli ir Mycobacterium paratuberculosis. Dėl šiuolaikinių pasterizavimo ir homogenizavimo metodų piene sumažėja reikalingų vitaminų ir maistinių medžiagų kiekis.
 3. Biologinė toksinų koncentracija – visuose gyvūninės kilmės produktuose, įskaitant pieno produktus, biologiškai kaupiasi įvairūs nuodai (dažnai šimtus ar net tūkstančius kartų daugiau nei gali susikaupti augaliniuose produktuose), įskaitant pesticidus, herbicidus ir kitus aplinkos teršalus, pavyzdžiui, sunkiuosius metalus. Pagamintose mėsos ar pieno produktuose aptinkamas koncentruotas šių toksinų kiekis.
 4. Hormonai – siekiant padidinti pieno gamybą, melžiamoms karvėms nuolat švirkščiamas rekombinantinis galvijų augimo hormonas (recombinant bovine growth hormone – rbGH). Šis hormonas smarkiai padidina pieno gamybą, tačiau ir padidina į insuliną panašaus augimo faktorių-1 (insulin-like growth factor-1), kuris, kaip įrodyta, skatina vėžinių ląstelių augimą.
 5. Antibiotikai – pieniniams galvijams duodama daug antibiotikų, kurie gali prisidėti prie didėjančių antibiotikams atsparių bakterijų padermių problemų.
 6. Žarnyno pralaidumas (gut leakage)- atrodo, kad pieno baltymai ypač gerai tinka žalingas reakcijas skatinti, kai jie įsisavinami per pažeistą žarnyno gleivinę – šis procesas paprastai vadinamas “žarnyno nutekėjimu ar pralaidumu“. Pažeidžiamiems pacientams paūmėja įvairūs inamatoriniai procesai, kurie gali būti susiję su daugeliu pirmiau išvardytų ligų procesų.
 7. Aplinkosauga – galvijų auginimas pienui ir mėsai tai pagrindinis gėlo vandens vartotojas ir pagrindinis vandens ir oro taršos faktorius. Mėsa ir pienu pagrįsta mityba žalojančiai veikia aplinką.
 8. Moraliniai ir etiniai aspektai – kai kurie žmonės mano, kad priverstinis gyvų būtybių įkalinimas tai moraliai smerktinas, ir atsisako dalyvauti praktikoje, kurią jie laiko amoralia ir neetiška.

Ar žinojote, kad Indija didžiausia pieno gamintoja pasaulyje?


Pienas ir kiti pieno produktai tai pagrindinis sočiųjų riebalų šaltinis maiste, kuris prisideda prie širdies ligų, 2 tipo diabeto ir Alzheimerio ligos. Tyrimais nustatyta, kad pieno produktai didina krūties, kiaušidžių ir prostatos vėžio riziką.

PIENAS MAŽINA KALCIO KIEKĮ KAULUOSE!

Dėl per didelio baltymų kiekio, gaunamo iš gyvulinės kilmės šaltinių, mūsų organizme padidėja pH lygis (jis tampa rūgštesnis), o tai sukelia biologinę reakciją! Mūsų organizme sukauptas kalcis naudojamas rūgščiai neutralizuoti, jis ištraukiamas iš kaulų, kad išlygintų reakciją, ir galiausiai su šlapimu pasišalina iš organizmo. Taigi techniškai pieno produktai susilpnina mūsų kaulus!

Tyrimai rodo, kad pieno produktai kaulų sveikatai suteikia mažai naudos arba visai nesuteikia. Remiantis žurnale “British Medical Journal” paskelbta analize, dauguma tyrimų neįrodo jokio ryšio tarp pieno produktų vartojimo ir kaulų lūžių apsaugos. Viename tyrime mokslininkai stebėjo paauglių mergaičių mitybą, fizinį aktyvumą ir stresinių lūžių dažnį ir padarė išvadą, kad pieno produktai ir kalcis neapsaugo nuo stresinių lūžių. Kito tyrimo, kuriame dalyvavo daugiau kaip 96 000 žmonių, metu nustatyta, kad kuo daugiau pieno paauglystėje vartojo vyrai, tuo daugiau kaulų lūžių jie patyrė suaugę.

LAKTOZĖS NETOLERAVIMAS

Karvės piene esanti laktozė gali būti sunkiai virškinama, todėl žmones pykina, vargina mėšlungis, dujos, pilvo pūtimas ir viduriavimas. Pieno produktų virškinimo sunkumai gali atsirasti vėliau gyvenime, o jų simptomai gali laipsniškai blogėti.

AKNĖ

Daugelio tyrimų duomenimis, visų rūšių pieno produktų vartojimas buvo susijęs su dažnesniais ir varginančiais spuogais tiek berniukams, tiek mergaitėms.

KIAUŠIDŽIŲ VĖŽYS

Švedijoje atliktas tyrimas parodė, kad moterys, kasdien vartojančios keturias ar daugiau porcijų pieno produktų, du kartus dažniau išsivystydavo serozinis kiaušidžių vėžys.

DRUSKA

Vienoje uncijoje sūrio gali būti iki 400 mg natrio. Halloumi, importuoti mėlynieji, fetos ir Edamo sūriai (taip pat lydyti sūriai) turi tiek daug natrio, kad iš tikrųjų yra sūresni už jūros vandenį.


ŠALTINIAI:

 1. Dairy Management Inc. http://www.dairychecko.com
 2. http://www.drmcdougall.com
 3. Work Group on Cow’s Milk Protein and Diabetes Mellitus. Infant feeding practices and their possible relationship to the etiology of diabetes mellitus.
  Pediatrics 94:752, 1994.
 4. Iacono G. Intolerance of cow’s milk and chronic constipation in children. N Engl J Med. 1998 Oct 15;339(16):1100-4.
 5. Juntti H. Cow’s milk allergy is associated with recurrent otitis media during childhood. Acta Otolaryngol. 1999;119(8):867-73.
 6. Tikkanen S. Status of children with cow’s milk allergy in infancy by 10 years of age. Acta Paediatr. 2000 Oct;89(10):1174-80.
 7. http://www.nlm.nih.gov
 8. Oranje AP. Natural course of cow’s milk allergy in childhood atopic eczema/dermatitis syndrome. Ann Allergy Asthma Immunol. 2002 Dec;89(6 Suppl
  1):52-5.
 9. Bahna S. Allergies to Milk. Grune and Stratton, New York.
 10. http://www.notmilk.com/tudrmac.html
 11. Johnson J. Molecular biology and pathogenesis of the human T-cell leukaemia/lymphotropic virus Type-1 (HTLV-1). Int J Exp Pathol. 2001 Jun;82(3):135-
  47.
 12. Barr SI. Eects of increased consumption of uid milk on energy and nutrient intake, body weight, and cardiovascular risk factors in healthy older
  adults. J Am Diet Assoc. 2000 Jul;100(7):810-7.
 13. Campbell, TC. The China Study.
 14. Lund BM. Pasteurization of milk and the heat resistance of Mycobacterium avium subsp. paratuberculosis: a critical review of the data. Int J Food
 15. Microbiol. 2002 Jul 25;77(1-2):135-45.
 16. Nuotio L. Eradication of enzootic bovine leukosis from Finland. Prev Vet Med. 2003 May 30;59(1-2):43-9.
 17. Holmes MD. Dietary correlates of plasma insulin-like growth factor I and insulin-like growth factor binding protein 3 concentrations. Cancer Epidemiol
 18. Biomarkers Prev. 2002 Sep;11(9):852-61.
 19. Bahna, S. Allergies to Milk. Grune and Stratton, New York.
 20. Robbins, J. Diet for a New America
 21. https://www.peta.org/issues/animals-used-for-food/animals-used-food-factsheets/cows-milk-cruel-unhealthy-product/
 22. https://academic.oup.com/ajcn/article/80/5/1353/4690442?login=true
 23. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24247817/
 24. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4784799/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s